Są różne rodzaje i zastosowania diod LED

Przez wiele lat naszym głównym źródłem oświetlenia były żarówki, jednak technologia, która wykorzystuje energię elektryczną do spalania włókien, osiąga tylko 10 procent światła i 90 procent ciepła, co jest wysoce nieefektywne.

Producenci następnie wprowadzili świetlówki kompaktowe fluorescencyjne lub CFL, które jednak zawierają rtęć, która jest substancją toksyczną. Rtęć zagraża bezpieczeństwu użytkowników świetlówek kompaktowych i środowisku, szczególnie ze względu na wysokie promieniowanie i problematyczną utylizację. Dlatego obecnie przestawiamy się na oświetlenie LED.

Są różne rodzaje i zastosowania diod LED

Wszechstronne zastosowanie oświetlenia LED

Od czasu wynalezienia w 1962 roku, diody elektroluminescencyjne LED przeszły liczne poprawki i optymalizacje. Niemniej jednak zalety aplikacyjne diod LED nieustannie zmieniają technologię oświetlenia. Obecnie istnieje kilka rodzajów diod LED, które konsumenci mogą wybrać w zależności od potrzeb, stylu, użyteczności i preferencji oświetlenia. Znajdziemy również ciekawe rozwiązania, takie jak moduły i taśmy LED o wszechstronnym zastosowaniu.

Dzięki niewielkim rozmiarom diody LED są bardzo elastyczne i łatwe w użyciu. Zwykle występują w pakietach pojedynczych kolorów czerwonego, żółtego, zielonego, niebieskiego, białego. Diody LED są często umieszczane jako lampki sygnalizacyjne w pilotach lub urządzeniach i używane do obwodów lub paneli. Ponieważ trendy w oświetleniu nieustannie zmieniają się, właściciele domów i firm wybierają technologię LED ze względu na jej kilka innowacyjnych zalet, które zapewniają nieskończone możliwości dekorowania. Oświetlenie LED jest również opłacalne energetycznie. Te cechy, które kiedyś były ograniczone przy użyciu światła żarowego lub fluorescencyjnego, teraz dominują na rynku i tworzą efektywne rozwiązania w oświetleniu.

Do mocowania taśm LED w różnych miejscach służy profil do led – lumines.pl to sklep online, który posiada w ofercie wszystkie akcesoria potrzebne do montażu oświetlenia LED. Niewątpliwie technologia LED to duży krok naprzód w stosunku do nieefektywnych i kosztownych systemów oświetleniowych, wytwarzających nie tylko zrównoważoną i praktyczną energię, ale większość konsumentów dostrzega jej wartość dla wzornictwa i funkcjonalności oświetlenia.