Jak efektywnie zamontować liniowe oświetlenie LED

Oświetlenie wpuszczane to oprawy oświetleniowe, które są instalowane w zagłębieniu w suficie, na ścianie, przy podłodze, na półkach, pod szafkami i w wielu innych miejscach, aby stworzyć iluzję linii padającego światła.

Oświetlenie tego typu składa się z trzech części, a mianowicie żarówki, wykończenia i obudowy. Żarówka jest źródłem światła w przypadku większości lamp wpuszczanych wykorzystujących żarówki LED. Listwa lub klosz to widoczna część oprawy, która mocowana jest do zewnętrznej części podłoża. Obudowa lub profil LED to część, która wchodzi w sufit, ścianę czy inne miejsce, w większości przypadków obudowa wykonana jest z metalu, jak aluminium.

Jak efektywnie zamontować liniowe oświetlenie LED

Profile do instalowania taśm oświetleniowych LED

Oświetlenie wpuszczane instalowane za pomocą profili aluminiowych LED może być używane do zapewnienia otaczającej warstwy oświetlenia w pomieszczeniu, podkreślenia unikalnego elementu pomieszczenia, takiego jak obraz, lub stworzenia ciekawego efektu poprzez podkreślenie ściany światłem. Większość lamp wpuszczanych jest okrągła i stosuje się je na sufitach, istnieją jednak oprawy wpuszczane, które mają inne kształty, takie jak kwadratowy, owalny i prostokątny. Różne kształty i rozmiary opraw do oświetlenia LED służą różnym celom i sprawdzają się w różnych ustawieniach.

Istnieje wiele rodzajów lamp wpuszczanych, z których każda służy do innego celu. Pierwsze pytanie, które musisz sobie zadać, dotyczy tego, jakie zadanie ma spełniać takie oświetlenie. Czy chcesz, aby tworzyło nastrojowe światło lub podkreślało coś w pomieszczeniu, jak ma wyglądać pomieszczenie po zainstalowaniu światła. Jeśli chcesz, aby oprawa wpuszczana tworzyła w pomieszczeniu efekt światła nastrojowego, wybierz profile z przesłonami, które zmiękczają światło, redukują odblaski, będą one odpowiednie do sypialni, salonu i jadalni i do wielu innych zastosowań.

Do łazienek i innych wilgotnych pomieszczeń wybierz profile aluminiowe led z kloszem i uszczelką, które chronią taśmy LED przed wilgocią, wodą i parą wodną. Oprócz łazienek jest to odpowiedni wybór do innych pomieszczeń o dużej wilgotności.