Jakie płytki wybrać do łazienki?

Płytki przypominające kamień chętnie wybierane są przez wielu klientów do łazienek oraz kuchni.

Często wybieramy gres jako materiał, który bardzo dobrze sprawdzi się na podłodze, jak również na ścianie. Płytki gresowe są grubsze od płytek ceramicznych, posiadają większą wytrzymałość, zatem możemy stosować je na podłodze, są to także płytki mrozoodporne, więc sprawdzą się również na balkonie czy też na tarasie.

Jakie płytki wybrać do łazienki?

Kamieniopodobne płytki z gresu

Płytki gresowe są obecnie najpopularniejszym materiałem na podłogi, jest to płytka wykonana z gliny, kaolinu, piasku kwarcowego oraz barwników. Charakteryzuje się bardzo dużą trwałością oraz wytrzymałością, gres powstaje w wyniku prasowania składników, a następnie wypalania w temperaturze powyżej 1200 stopni Celsjusza. Dzięki temu gres charakteryzuje się niską nasiąkliwością, jest to materiał twardy oraz odporny na zarysowania. Najczęściej posiada wyższą klasę ścieralności, jest to zatem odpowiedni materiał na podłogę w różnych pomieszczeniach. Jeżeli wybieramy płytki gatunek pierwszy, często będą to płytki rektyfikowane, oznacza to iż posiadają one ścięte krawędzie, dzięki temu dobrze mogą do siebie pasować, możemy zmniejszyć szerokość fugi. Daje to bardzo dobre efekty, zwłaszcza na dużych powierzchniach.

Przykładem płytki gresowej półpolerowanej jest Egen Etna, jest to płytka imitująca kamień w odcieniu brązowym. Płytki tego typu mogą wprowadzić bardzo ciekawy nastrój do naszych pomieszczeń, możemy zastosować je z powodzeniem w łazienkach, w kuchniach. Jest to płytka tonalna, o wybarwieniu niejednolitym, poszczególne płytki mogą nieco różnić się kolorystyką oraz odcieniami. W ten sposób uzyskujemy bardzo ciekawy, naturalny efekt aranżacyjny. W przypadku płytek imitujących kamień jest to efekt pożądany, płytki z naturalnego kamienia będą nieco się różniły, zatem będzie to doskonała imitacja kamienia. Są to płytki wodoodporne, można zastosować je na zewnątrz, dobrze sprawdzą się jako element elewacyjny, wykorzystamy je także na balkonie.

Płytki gresowe Etna możemy zakupić na stronie internetowej https://e-plytki.eu/pl/c/ETNA/7589, są to płytki, które mogą doskonale sprawdzić się we wnętrzach nowoczesnych, industrialnych. Płytki w kuchni będą dobrze zgrywały się z elementami metalowymi, mogą zostać połączone z płytkami jaśniejszymi. Obecnie często stosuje się połączenie płytek ciemnych, przykładowo na podłodze, oraz jaśniejszej ściany. Będzie to bardzo ciekawe rozwiązanie aranżacyjne dla różnych wnętrz.