Auto używane czy nowe – jakie wybrać?

Zakup samochodu używanego.

Dobrodziejstwa motoryzacji są na wyciągnięcie ręki. Na nieszczęście, już od początków istnienia tej branży, auta były dostępne tylko dla możniejszych obywateli. Na szczęście dziś rynek wtórny pozwala zaopatrzyć się w samochód nawet mniej majętnym obywatelom. Wypada jednakże posiadać na uwadze, że nie kupią oni nowiuteńkiego samochodu z salonu, które pachnie nowością, oferując przy tym idealny lakier lub najświeższe wyposażenie i gadżety techniki motoryzacyjnej. Będzie to najzwyczajniej w świecie auto używane, kupione w komisie bądź też bezpośrednio od właściciela, który uprzednio użytkował auto.
Opcji kupna aut używanych jest dużo – jesteśmy w stanie udać się bezpośrednio do komisu, który specjalizuje się w sprzedaży aut. Tam też możemy spotkać auta poleasingowe, innymi słowy te okazy, który były przedmiotem leasingu (najczęściej samochody użytkowane przez przedstawicieli firm).

Auto używane czy nowe - jakie wybrać?

Wyższa jakość:
Czy opłaca się kupić auto poleasingowe?

Sporo osób zastanawia się nad zakupem samochodu używanego. Wszyscy, którzy stoją przed tym wyborem muszą znać opcje, jakie oferuje teraźniejszy rynek motoryzacyjny oraz finansowy. Tymi opcjami są auta pochodzące od prywatnych właścicieli lub ewentualnie auta służbowe, czyli poleasingowe. Druga opcja wydaje się być nadzwyczaj kusząca z wielu przyczyn. Jakich? Oto one:

• Samochody polesingowe przez cały okres użytkowania powinny mieć ubezpieczenie AC i być serwisowane w autoryzowanym serwisie (czego w większości nie można powiedzieć o samochodach od prywatnych właścicieli), tego żąda firma użyczająca leasingu
• Znamy całkowitą historię auta poleasingowego, włączając w to udokumentowany przebieg
• Auta z floty wielokrotnie mają porządne wnętrze, wyraźnie w nienagannym stanie (szczególnie auta osobowe, które służą przedstawicielom do jazdy po autostradach)
• Dobra cena, auta poleasingowe są przeważnie 10-15% tańsze w kupnie, niż samochody od prywatnych właścicieli (choć to oczywiście zależy od stanu i konkretnego modelu samochodu)

Wypunktowane argumenty przemawiają za zakupem samochodu poleasingowego – warto podczas szukania samochodu używanego przyjrzeć się z bliska komisom, które handlują tego rodzaju pojazdami.