Jakie zalety posiadają płytki gresowe?

Gres to bardzo popularny materiał podłogowy, płytki wykonane z gresu są otrzymywane ze specjalnych odmian skaleni, kamionki, zawierają dodatki uszlachetniające, które wpływają także na wytrzymałość materiału.

Gres jest materiałem, którym poddawany jest prasowaniu, wypalany jest w piecach w temperaturze powyżej 1200 stopni Celsjusza, dzięki temu mamy pewność, iż będzie to płytka trwała, która sprawdzi się doskonale na naszej podłodze.

Jakie zalety posiadają płytki gresowe?

Wytrzymały gres na podłogi w naszym domu

Gres możemy zastosować także w pomieszczeniach gospodarczych, w garażu, gres może być barwiony na dowolny kolor, mogą być to także płytki imitujące kamień, płytki drewnopodobne. Możemy zatem wykorzystać różne rodzaje płytek, stworzyć aranżację wnętrza, która najbardziej będzie nam odpowiadała. Warto wybrać gres szkliwiony, specjalna warstwa nałożona na płytkę będzie zabezpieczała przed wodą, zabrudzeniami. Innym bardzo popularnym typem płytek jest gres polerowany, który może być dodatkowo zaimpregnowany, aby uodpornić go na działanie wilgoci. Z pewnością płytki gresowe może charakteryzować piękny połysk, różnorodność wzorów, gres polerowany bardzo dobrze imituje naturalny kamień.

Wybierając płytki powinniśmy zwrócić uwagę na powierzchnię, nie może być ona śliska, zwłaszcza jeżeli będziemy musieli płytki zastosować w naszej łazience. Dlatego wybieramy materiał, który posiada odpowiednie właściwości, będą to płytki antypoślizgowe, które dobrze sprawdzą się także w naszej kuchni. Dodatkowo powinny być to płytki wytrzymałe, odporne na ścieranie, wyróżniamy pięć klas odporności, w przypadku łazienki nie musi być to płytka zbyt odporna, natomiast jeżeli chcemy zastosować gres w przedpokoju czy też przed wejściem do domu, wówczas z pewnością warto wybrać gres najwyższej jakości.

Jeżeli poszukujemy gresu, który imituje kamień, możemy zwrócić uwagę na płytkę Egen Iceberg, która dostępna jest w sklepie https://e-plytki.eu/pomysl-na-aranzacje-biura-plytkami. Jest to płytka rektyfikowana, która posiada kąty 90 stopni, jest docięta w taki sposób, aby poszczególne płytki przylegały do siebie jak najlepiej. W tym przypadku niekiedy możemy zrezygnować z typowej fugi, stworzyć podłogę bardziej jednolitą.