Dlaczego warto przyjechać do Kazimierz Dolnego na weekend?

Kazimierz Dolny może zaoferować turystom wiele atrakcji, jest to miasteczko, w którym poszukujemy spokoju, ciszy, z dala od miejskiego zgiełku możemy wypoczywać wraz z całą rodziną.

Jest to miejsce, gdzie możemy liczyć na bardzo dobrą bazę turystyczną. Znajdziemy tu noclegi w pensjonatach, hotelach, możemy wynająć także pokoje lub domki. Kazimierz ma wiele do zaoferowania zarówno w lecie, jak również w okresie zimowym.

Dlaczego warto przyjechać do Kazimierz Dolnego na weekend?

Z czego znany jest Kazimierz Dolny?

Kazimierz Dolny jest także miejscem, gdzie tworzyli wybitni artyści, malarze, to miejsce gdzie odpoczywało wiele sławnych osób już w okresie dwudziestolecia międzywojennego. W Kazimierzu możemy znaleźć galerie sztuki, muzea. Najważniejszym punktem w Kazimierzu Dolnym jest rynek, otoczony starymi kamienicami, wiele z nich pochodzi z XVIII wieku, kiedy Kazimierz był ważnym punktem handlu. Kamienice budowali tutaj bogaci kupcy, na rynku znajdują się kamienice Przybyłów, które powstały w 1615 roku, uważane są za jedne z najpiękniejszych kamienic z okresu renesansu. W innych miejscach w Kazimierzu znajdziemy także inne kamienice z XVII wieku, które świadczą o dawnej świetności tego miasta.

W Kazimierzu możemy podziwiać ruiny zamku z XIV wieku, który został wybudowany przez Kazimierza Wielkiego, możemy zwiedzić także basztę, która była częścią fortyfikacji obronnych, stanowiła miejsce, gdzie kupcy opłacali cło. Kazimierz Dolny był kiedyś ważnym punktem szlaków handlowych, Wisłą płynęło na barkach zborze, znajdują się tu spichlerze z XVIII wieku, które obecnie służą turystom jako hotel. Baszta jest najwyższym punktem widokowym, rozpościera się stąd bardzo dobry widok na całą okolicę oraz rzekę Wisłę.

Jeżeli chcemy znaleźć noclegi w kazimierzu dolnym warto zwrócić uwagę na ofertę Moje Miejsce Kazimierz. Jest to ośrodek, w którym możemy wynająć domki, posiadają one 60 m, wygodne sypialnie, jest to ośrodek, który zapewnia wiele atrakcji zarówno dla dorosłych, jak również dla dzieci. Możemy skorzystać tu z boiska do koszykówki, tenisa ziemnego, siatkówki plażowej. Dzieci mogą skorzystać z trampolin, placu zabaw.