Worki papierowe i włókninowe do odkurzaczy

Jeżeli posiadamy odkurzacz na worki jednorazowe, należy pamiętać, aby wymieniać je, kiedy będą zapchane.

Wówczas możemy wyjąć worek, często posiada on także uchwyt z funkcją zamykania, dzięki czemu nie rozsypiemy kurzu. Warto pamiętać o regularnej wymianie worka, dzięki czemu możemy lepiej zadbać o stan naszego odkurzacza.

Worki papierowe i włókninowe do odkurzaczy

Jak wybrać wytrzymały worek do odkurzacza?

Worki, które dobieramy do naszego odkurzacza, powinny charakteryzować się wysoką trwałością. Jeżeli wybierzemy worki najtańsze czy papierowe, mogą one czasem się rozerwać czy też przetrzeć. Dużo lepszym wyborem są worki syntetyczne, które wykonane są z włókniny, są to worki wytrzymałe, odporne także bardziej na ciśnienie. Przepuszczają one więcej powietrza, dlatego moc ssąca naszego odkurzacza z workiem syntetycznym jest największa. Dodatkową zaletą będzie lepsza filtracja, w ten sposób możemy zatrzymać roztocza, pleśń, drobiny kurzu oraz pył. Obecnie firmy coraz częściej oferują worki syntetyczne, jednak worki papierowe możemy kupić w Internecie, jeżeli poszukujemy najtańszych worków papierowych z pewnością dobrze się sprawdzą.

Niektóre rodzaje worków mogą posiadać także dodatki, takie jak aktywny cynk, dzięki któremu można łatwiej absorbować wilgoć, zatrzymywać zapachy. Niekiedy możemy odnieść wrażenie, iż z naszego odkurzacza wydobywa się nieprzyjemny zapach, może być to oznaka tego, iż powinniśmy odkurzacz dobrze wyczyścić. Dodatkowo możemy zastosować także wkłady zapachowe do odkurzaczy, które sprawiają, iż w naszych pomieszczeniach po odkurzaniu będzie unosił się przyjemny zapach. Na niektórych workach możemy znaleźć także informację, iż są one antyalergiczne, w tym przypadku zastosowano lepsze warstwy ochronne, które mogą filtrować zanieczyszczenie, które są niebezpieczne dla alergików.

Wiele osób kupuje worki w internecie, dobrym pomysłem jest także zakup filtra HEPA. Często możemy znaleźć bardzo tanie zestawy, które będą pasowały do naszego modelu odkurzacza. Będą to także worki do odkurzacza Numatic oraz wielu innych producentów. Ważne jest, aby sprawdzić czy rodzaj uchwytu worka będzie pasował do zaczepów w naszym odkurzaczu.