Płytki w dużym formacie na ścianę i podłogę

Wybierając płytki do kuchni czy też łazienki często kierujemy się kolorystyką, jednak warto także zwrócić uwagę na rozmiar płytek, dzięki temu będziemy mogli wybrać płytki, które będą najlepiej pasowały rozmiarem do kształtu oraz wielkości naszej podłogi czy też ściany.

Coraz większym zainteresowaniem cieszą się duże płytki o rozmiarach 120×120 cm, które pozwalają na stworzenie jednolitej powierzchni, mogą być wykorzystane także w mniejszych pomieszczeniach.

Płytki w dużym formacie na ścianę i podłogę

Płytki 120×120 cm do łazienki i salonu

Płytki w dużych formatach możemy połączyć także z płytkami o mniejszych rozmiarach, w innej kolorystyce, stworzyć aranżację, na której najbardziej nam zależy. Najczęściej klienci wybierają płytki gresowe, sprawdzą się one na podłodze oraz na ścianie. Znajdziemy wiele modeli gresowych w formacie 120×120 cm oraz 60×120 cm, co pozwoli łatwiej dobrać je do wielkości podłogi. Gres posiada najczęściej grubość 10 mm, dzięki czemu możemy dobrać płytki gresowe od różnych producentów, wybrać kolorystykę, która najbardziej będzie nam odpowiadała. Dużą popularnością cieszą się płytki imitujące marmur, dostępnych jest wiele kolorów jasnych, kremowych, ecru z charakterystycznymi dla kamienia żyłkami. Możemy dobrać także inne wersje kolorystyczne, czy też płytki gresowe, które będą imitowały drewno. Płytki w większym formacie coraz częściej stosujemy także w salonie czy też przedpokoju. W przypadku loftów, budynków nowoczesnych, jest to bardzo dobre rozwiązanie.

Duży gres 120×120 cm sprawdzi się także w biurach, pomieszczeniach komercyjnych, urzędach, zastosujemy płytki w dużym formacie w przypadku korytarzy, poczekalni czy też recepcji. Dostępne są płytki rektyfikowane, posiadające docięte brzegi. Dzięki temu płytki możemy układać blisko siebie, zmniejszyć fugę, co może bardzo dobrze wpłynąć na ich wygląd. W zależności od pomieszczenia możemy wybrać płytki o różnych właściwościach, przykładowo w łazience będziemy poszukiwali modeli, które nie nasiąkają wodą. W przedpokoju czy też w salonie należy szczególną uwagę zwrócić na płytki odporne na ścieranie oraz nacisk. Możemy wybrać bardzo wiele modeli płytek z gresu szkliwionego, specjalna powłoka zabezpiecza przed dostawaniem się wilgoci, dostępne są także płytki matowe, które są odpowiednio zaimpregnowane.

Płytki 120×120 cm to propozycja nie tylko do dużych pomieszczeń, ale także do mniejszej łazienki, sprawdzą się również na ścianach. Duży wybór płytek w tym formacie znajdziemy na stronie internetowej https://kaflando.pl. Zaletą gresu będzie także możliwość ułożenia płytek na zewnątrz, są one mrozoodporne, dzięki czemu sprawdzą się na tarasie, czy też możemy położyć je na elewacji budynku.