Wiele osób chce mieć łazienkę wyłożoną marmurem

Marmur jest tak popularnym materiałem wykończeniowym do stosowania jako podłoga, zwłaszcza w łazienkach i kuchniach.

Szczególnie chętnie wybierane są odmiany marmuru jasne, Carrara i Calacatta, z pięknym ciemnym żyłkowaniem. Ale marmur może nie być odpowiedni dla wszystkich, nie jest to również materiał pozbawiony wad. Jeśli chcesz mieć podłogi łatwe w pielęgnacji, trwałe i niedrogie, lepszym pomysłem będą płytki gresowe o wyglądzie marmuru.

Wiele osób chce mieć łazienkę wyłożoną marmurem

Płytki z efektem na ściany i podłogi w łazience

Płytki gresowe z efektem marmuru są wszechstronne, nie musisz ograniczać się do używania ich tylko do jednej ściany czy podłogi. Ich cena jest przystępna, możesz zatem mieć całą łazienkę wyłożoną takimi płytkami, lub całą podłogę w domu, aby wystrój pomieszczeń wzajemnie się uzupełniał. Płytki imitujące marmur oferują niepowtarzalny wygląd, wyjątkowy i niepodobny do żadnego innego kamienia. Niejednorodny i ciekawy wygląd płytek z efektem marmuru sprawia, że wiele osób wybiera taką właśnie stylistykę do swojej łazienki.

Oczywiście piękno płytek imitujących marmur jest również ważnym punktem ich popularności i wysokiej sprzedaży. Białe marmurowe płytki podłogowe z ciemnym żyłkowaniem są zachwycające, i zapewniają luksusową elegancję każdemu pomieszczeniu. Płytki podłogowe z efektem marmuru dostępne są z powierzchnią matową, można je również dokładnie wypolerować, aby uzyskać piękny jedwabisty wygląd i lekki połysk.

Zamiast naturalnego kamienia możesz wybrać płytki imitujące jasny marmur z ciemnym żyłkowaniem ze strony http://gresoweplytki.bbcom.pl/co-warto-wiedziec-o-plytkach-lazienkowych/. Marmur jest bardzo drogi, jest to jeden z najdroższych kamieni, jakie możesz kupić do swojego domu, więc musisz się zastanowić, czy możesz sobie na to najpierw pozwolić i czy warto. Marmur jest jednym z najtrudniejszych kamieni w utrzymaniu, ponieważ jest materiałem naturalnie porowatym. Będzie wymagać regularnego ponownego uszczelniania, aby upewnić się, że podłoga czy ściana pozostaje wodoszczelna, w przeciwnym razie istnieje ryzyko uszkodzenia powierzchni kamienia. Co więcej, marmur nie jest wytrzymały, ponieważ może pękać pod pewnym ciężarem.