W jaki sposób pobudzać skórę i mięśnie twarzy

Stymulacja mięśni twarzy może dać bardzo pozytywne efekty, masaże sprawią, iż nasze rysy będą bardziej wyraziste, twarz będzie wyglądała bardziej świeżo i młodo.

Można wykorzystać jogę twarzy, czyli zestaw różnych ćwiczeń, które polegają na masażu, rozciąganiu skóry, wykonywaniu ćwiczeń, które wpływają pozytywnie na ukrwienie skóry oraz rozwój mięśnie naszej twarzy.

W jaki sposób pobudzać skórę i mięśnie twarzy

Joga twarzy działa relaksacyjnie i przeciwzmarszczkowo

Celem tego rodzaju masaży jest odmłodzenie skóry poprzez ćwiczenia, które są przygotowane w taki sposób, aby działały na konkretne partie naszej twarzy. Możemy przykładowo rozciągać twarz, skórę na policzkach, czole, podobnie masaże będą pozytywnie wpływały na naszą szyję oraz dekolt. Pozwoli to uniknąć zabiegów medycyny estetycznej, zastrzyków z botoksem, a regularna gimnastyka twarzy będzie bardzo dobrym środkiem odmładzającym. Jest to sposób naturalny i bezpieczny dla naszego ciała, możemy wykonywać masaż o dowolnej porze, z pewnością przyniesie on widoczne efekty już po kilku tygodniach.

Masaż tego typu nie wymaga żadnych przyrządów do ćwiczeń, wykonujemy go za pomocą palców, dłoni oraz odpowiedniej mimiki. Możemy wykorzystać jednak olejki zapachowe, wcieramy je w ręce, aby przy okazji odżywiać naszą skórę, sprawić iż masaż będzie bardziej przyjemny. Przykładowym ćwiczeniem może być masaż i rozciąganie czoła, w tym przypadku dłonie kładziemy na czele, unosimy je, dzięki czemu skóra się napina, a następnie możemy wykonać ruchy brwiami naciągające skórę. Będą do ćwiczenia mające na celu usunięcie drobnych zmarszczek, jak również wzmocnienie mięśni naszej twarzy.

Z pewnością joga twarzy to obecnie coraz bardziej popularny sposób na odmłodzenie, zyskanie poprawienia stanu naszej skóry, wspomaganie krążenia czy też łatwiejsze usuwanie toksyn z organizmu. W ten sposób możemy zniwelować cienie pod oczami, oznaki zmęczenia, niwelować zmarszczki, które często występują w kącikach oczu czy też ust. Ćwiczenia i masaże tego rodzaju przeciwdziałają wiotczeniu mięśni, działają na naszą skórę odmładzając ją, poprawiając regenerację, jak również wpływają one bardzo relaksacyjnie na nasze samopoczucie.