Najlepsze zioła używane do płukanek do włosów

Jak zapewne wiesz, przeciętny produkt do pielęgnacji włosów jest pełen chemikaliów, w tym siarczanów, ftalanów, parabenów, syntetycznych substancji zapachowych, konserwantów i innych niepotrzebnych, a nawet szkodliwych składników.

Zamiast martwić się o te kontrowersyjne składniki, możesz albo poszukać naturalnych produktów do pielęgnacji włosów, albo pójść o krok dalej i stworzyć własne.

Najlepsze zioła używane do płukanek do włosów

Jakie działanie mają ziołowe płukanki do włosów

Chociaż nie zastępują szamponu czy odżywki, ziołowe płukanki do włosów są łatwymi do wykonania zabiegami na włosy, które możesz zrobić samodzielnie w domu. Używając ziół i innych naturalnych składników, takie płukanki robią wszystko, od nadawania blasku, przez łagodzenie swędzącej skóry głowy i łupieżu, po przyspieszanie wzrostu włosów. Niezależnie od tego, czy wybierzesz suszone zioła, świeże, czy torebki herbaty do zaparzania, wiele ziół działa świetne na włosach, wzmacniając je i nabłyszczając, możesz je mieszać i dopasowywać do swoich potrzeb.

Pokrzywa ma wiele zalet i jest stosowana jako leczenie wypadania włosów. Jest bogata w przeciwutleniacze, pomaga zwalczać stany zapalne i działa antybakteryjnie. Bogata w krzemionkę, siarkę, chlorofil i niezbędne składniki odżywcze pokrzywa pomaga złagodzić łupież i promuje grubsze, mocniejsze i bardziej sprężyste włosy. Skrzyp zawiera przeciwutleniacze i wysokie stężenie krzemionki. Krzemionka pomaga zwiększyć produkcję kolagenu i pomaga wzmocnić włosy i zmniejszyć ich łamliwość.

Rumianek jest bogaty w przeciwutleniacze, działa antyseptycznie i pomaga w regeneracji komórek i tkanek. Pomaga zapobiegać łupieżowi i łagodzi problemy ze skórą głowy. Rumianek rozjaśnia włosy, więc nadaje się do włosów blond lub do tworzenia efektów rozświetlenia. Na ziołowe płukanki do włosów nadaje się również nagietek czy rozmaryn. Szałwia pobudza wzrost włosów, łagodzi łupież oraz pogrubia i tonizuje suche, przerzedzone włosy, wzmacnia i regeneruje, poprawiając ich połysk. Szałwia przyciemnia włosy, więc lepiej nadaje się do włosów o ciemniejszym kolorze lub osób, które chcą przyciemnić siwiznę.