Jak wypróbować zapach perfum?

Jeżeli chcemy wybrać ładne perfumy powinniśmy pamiętać, iż jeżeli sprawdzamy zapach powinniśmy odczekać pewien czas po spryskaniu skóry.

Perfumy będą składały się z nuty głowy serca oraz bazy, które będą uwalniane po pewnym czasie od nałożenia na naszą skórę. Często zapach właściwy, który będzie odczuwany przez cały dzień poczujemy dopiero po godzinie czy po dwóch od spryskania. Dlatego podczas pobytu w perfumerii możemy wybrać tester, nałożyć go przykładowo na nadgarstek, a następnie powąchać, po pewnym czasie sprawdzić czy zapach będzie nam odpowiadał.

Jak wypróbować zapach perfum?

Dlaczego wybór odpowiedniego zapachu jest tak ważny?

Perfumy możemy potraktować jako część naszej codziennej garderoby, będą nam towarzyszyły wszędzie gdzie pójdziemy. W każdej chwili możemy odnowić zapach, wyjąć perfumy z torby, spryskać się, dzięki czemu zapach nadal będzie trwały. Oczywiście należy zwrócić uwagę, iż trwałość perfum będzie zależała od ich jakości, co będzie przekładało się także na cenę. Zatem powinniśmy wybrać rodzaj perfum który będzie nam odpowiadał, a z drugiej strony nie obciąży zbytnio naszej kieszeni.

Kiedy poszukujemy perfum często możemy znaleźć wody perfumowane oraz wody toaletowe, powinniśmy wiedzieć czym się różnią. W przypadku wody perfumowanej znajdziemy do 10% olejków zapachowych, które będą wpływały na intensywność zapachu, natomiast w wodach toaletowych i zawartość nie będzie zwyczaj przekraczała 5%. W związku z tym będziemy wyczuwali różnicę intensywności zapachu, dodatkowo będą różniły się także długością utrzymywania zapachu na naszej skórze. Oczywiście dla niektórych osób mniej intensywny zapach może być zaletą, jeżeli chcemy używać danego zapachu na co dzień, przykładowo do pracy słabszy aromat może być dobrym pomysłem. Możemy zakupić także perfumy, w których zawartość olejków będzie wynosiła do 30%, będą to najbardziej wydajne buteleczki, jednak warto zwrócić uwagę, iż często są one dość drogie.

Obecnie możemy zakupić zapachy podobne do oryginalnych, jak również oryginalne perfumy giorgio armani acqua di gio damskie, które będą charakteryzowały się bardzo podobnym zapachem do oryginalnych.