Jak wybrać samochód ciężarowy do firmy spedycyjnej?

Firmy transportowe kiedy chcą zakupić pojazdy do swojej floty mogą oczywiście wybrać modele nowe lub też używane.

Oczywiście warto zwrócić uwagę na cenę, przebieg, często możemy znaleźć na rynku modele poniżej 5 lat. Będą to przykładowo samochody ciężarowe 2 lub 3 letnie po leasingu, które mogą być bardzo atrakcyjnym wyborem. Oczywiście możemy wybrać spośród wielu różnych marek będzie to DAF, MAN, Scania a także Renault i Mercedes.

Jak wybrać samochód ciężarowy do firmy spedycyjnej?

Używane ciągniki siodłowe

Z pewnością o stanie technicznym może świadczyć przebieg samochodu ciężarowego, warto oczywiście wybrać modele o przebiegu poniżej 500000 km, naturalnie możemy wybrać różne modele silnikowe, wyposażone w różne skrzynie biegów. Ciągniki siodłowe mogą być wyposażone w dwie lub trzy osie, mogą dysponować silnikami o mocy od 400 do 500 koni mechanicznych. W zależności od modelu możemy znaleźć także różne wyposażenie kabiny, mogą być to także kabiny większe. Oczywiście będziemy poszukiwali pojazdów ekonomicznych, z silnikami które będą spełniały nowe normy spalania Euro 6.

Na uwagę zasługuje ciągnik siodłowy MAN TGX 18.440. Model ten zapewnia dużą przestrzeń dla kierowcy, jest starannie wykonana, możemy liczyć na bardzo wygodną pozycję za kierownicą, którą możemy regulować w dwóch płaszczyznach. Zawieszenie w hotelu jest pneumatyczne, możemy dostosować podparcie lędźwiowe oraz pleców. Oczywiście mogą być to także fotele ogrzewane, które zapewniają duży komfort podczas podróży. Dodatkowym wyposażeniem mogą być także rolety boczne, na uwagę zasługuje także bardzo dobre wyciszenie kabiny.

Obecnie w internecie możemy zakupić różne ciągniki siodłowe MAN używane modele z pewnością będą w przystępnej cenie, chętnie wybierają je firmy transportowe, które chcą uzupełnić swoją flotę. Warto zwrócić uwagę na regularność badań technicznych, sprawdzić czy zostały wykonane odpowiednie badania, wymienione zostały części eksploatacyjne. Powinniśmy dowiedzieć się jakie naprawy należy wykonać, jakie elementy eksploatacyjne należy wymienić w najbliższym czasie aby uzyskać obraz całkowitej kwoty jaką wydamy na pojazd.