Sposoby skutecznego rozjaśniania ciemnych wnętrz
Aranżacje wnętrz są zróżnicowane w zależności od typu pomieszczeń oraz indywidualnych gustów ich użytkowników.
Dla wielu osób dość problematyczne są ciemne pomieszczenia, które potrafią być ponure i nieestetyczne. Przebywanie w takich wnętrzach może mieć nawet negatywny wpływ na humor i samopoczucie. To właśnie dlatego istotną sprawą jest zadbanie nie tylko o odpowiednie oświetlenie pomieszczeń, ale również o wykorzystanie różnych elementów i rozwiązań, dzięki których zostaną one rozjaśnione bez stosowania światła. Warto dowiedzieć się czegoś więcej na ten temat.
Podstawowe porady z zakresu rozjaśniania wnętrz
Jednym z najskuteczniejszych sposobów rozjaśniania wnętrz jest oczywiście zmiana koloru ścian. Są to bowiem bardzo duże powierzchnie, które zawsze rzucają się w oczy. Ściany w kolorze białym lub w jasnych odcieniach beżu, szarości, koloru żółtego lub pomarańczowego, są świetnym wyborem w pomieszczeniach słabo nasłonecznionych, czyli na przykład takich, w których znajduje się tylko jedno okno. Warto jednak pamiętać o stosowaniu farb o wzmocnionej formule, które są odporne na zabrudzenia oraz łatwe w czyszczeniu.
Kolejnym dobrym pomysłem jest zadbanie o rozjaśnienie przestrzeni poprzez umieszczenie na podłodze jasnego dywanu o barwie beżowej czy też cappuccino. Takie rozwiązanie wpływa korzystnie nie tylko na rozjaśnienie wnętrza, ale również na jego optyczne powiększenie. Kolejną sprawą jest stosowanie jasnych mebli. Alternatywną opcją jest wykorzystanie jasnej okleiny na ciemnych meblach, które są gładkie i nie posiadają żadnych elementów dekoracyjnych.
Oczywiście odwiedzając internetowe poradniki dotyczące rozjaśniania wnętrz, takie jak na przykład http://www.greenstyl.pl/ciemne-wnetrze-rozjasnie-od-zaraz/, można się dowiedzieć, że istotną kwestią jest zadbanie o wpadanie odpowiedniej ilości światła do pomieszczenia. Okna powinny być więc odpowiednio duże i nie mogą być zasłaniane przez meble. Również firany powinny być delikatne i lekkie, tak aby do pomieszczenia wpadała optymalna ilość światła.