Rozwój rynku e-commerce – integracja z Allegro

Szukając możliwości na rozwinięcie swojego sklepu internetowego i pozyskanie nowej grupy odbiorców, którzy do tej pory nie mieli możliwości trafić na twoje usługi jest poszerzenie działalności i wystawienie oferowanych przedmiotów za pośrednictwem witryny sprzedażowej Allegro. Integracja z Allegro da możliwość nie tylko rozszerzenia dotychczasowych działań, ale przede wszystkim zwiększenia dotychczasowych zysków firmy.

Największa platforma e-commerce w Polsce

Allegro to niewątpliwie największa witryna aukcyjna oferowana dla polskich klientów. Od lat cieszy się dużą popularnością i to właśnie na nią pada wybór w przypadku poszukiwania konkretnego przedmiotu przez konsumenta. Doskonałym posunięciem jest połączenie sklepu internetowego z platformą. Ciągły rozwój witryny powoduje wdrażanie wielu zmian w tym wyłączenie dotychczas używanego WebAPI i zastąpienie go RestAPI. Nie musisz się jednak obawiać, połączenia działań twojego biznesu online i Allegro za pomocą systemu Apilo pozwala na wykorzystywanie dotychczasowych możliwości nie tracąc przy tym pozyskanych już klientów. Taka integracja dodatkowo zwiększy wydajność twojej firmy umożliwiając realizację dużo większej liczby zamówień jednocześnie, niż miało to miejsce dotychczas. 

Integracja z Allegro za pomocą narzędzia Apilo pozwala na:

  • Wykorzystanie udostępnionego przez system menadżera Allegro
  • Obsługę i szybkie pobieranie złożonych zamówień do jednego miejsca
  • Jasne filtrowanie poszczególnych zamówień
  • Automatyczne informacje o rozliczonych zamówieniach
  • Automatyczne przygotowywanie dokumentów przewozowych
  • Zamawianie odpowiedniej opcji kurierskiej do odbioru przesyłek
  • Bieżącą wysyłkę maili do klientów składających zamówienia 
  • Automatyczne informowanie o statusie przesyłki i możliwości śledzenia tracking
  • Łączenie kilku zamówień jednego klienta w jedno

Wykorzystując możliwości Apilo do zarządzania opcją, jaką jest integracja z Allegro przyniesie ogromne zyski nie tylko w postaci pozyskanych dostawowych funduszy ale także oszczędności czasu oraz wzrostu zadowolenia klientów z bezproblemowej obsługi złożonego zamówienia. Dodatkowe narzędzie w postaci menadżera, dedykowane dla platformy sprzedażowej Allegro pozwoli ci na pełną automatyzację procesów sprzedażowych, w tym wystawiania kolejnych aukcji, zmiany poszczególnych ofert, czy wycofywania przedmiotu z platformy w przypadku chwilowych braków magazynowych. 

Wdrożenie działań systemu Apilo do twojego sklepu online

Jeżeli zastanawiasz się nad opcją wprowadzenia platformy Apilo, jako ułatwienia pracy twojej firmy, możesz skorzystać z darmowego okresu próbnego, który trwa 21 dni. Dzięki temu przetestujesz wszystkie funkcje w strukturach swojej działalności i sprawdzisz, które z nich ci najbardziej odpowiadają.