Mobilne strategie marketingowe, które mogą działać dla Ciebie

Wykorzystaj marketing mobilny, aby pokazać swoim klientom, że wiesz, czym się interesują i że zależy Ci na ich cateringu.

Ten rodzaj marketingu właśnie na to pozwoli. Aby uzyskać więcej takich wskazówek, przeczytaj poniższy artykuł, a odniesiesz więcej niż korzyści.Pamiętaj, aby reklamować swoje opcje marketingu mobilnego za pośrednictwem innych kanałów komunikacji, takich jak portale społecznościowe, kampanie prasowe i witryna internetowa. Przy ogromnej liczbie aplikacji mobilnych i trendach dostępnych dla klientów, skierowanie ich do opcji mobilnych może być różnicą między ich rejestracją, a nie wiedząc, że jest to opcja.Link do określonych części Twojej witryny. Jeśli masz specjalną wyprzedaż w jednej części swojej witryny, powinieneś umieścić link bezpośrednio do tej witryny. Witryny mobilne mogą być czasami trudne w nawigacji, ale jeśli zapewniasz klientom bezpośredni dostęp, są bardziej skłonni poświęcić trochę czasu na sprawdzenie i ewentualnie zakup.Dodawaj kody QR za każdym razem, gdy coś drukujesz. Drukowane kody QR są bardzo poszukiwane, więc umieść swój kod na wszystkim, co tylko możesz, nawet na pocztówkach, ulotkach lub gazetach. Im więcej masz osób, które widzą Twój kod, tym większe prawdopodobieństwo, że zdobędziesz nowych klientów dzięki wyświetlaniu.Jeśli korzystasz z marketingu mobilnego – wyślij od czasu do czasu wiadomość przypominającą! Jeśli zbliża się jakieś wydarzenie, powinieneś przypomnieć swoim klientom kilka dni wcześniej, a także o samym dniu wydarzenia. Klienci są zajętymi ludźmi i mogą zapomnieć o tym, co chcieli zrobić, bez przypomnienia z Twojej strony.Utrzymaj swój program. Nie ma nic bardziej rozczarowującego dla klienta niż zapisanie się do mobilnej kampanii marketingowej i nigdy nie usłyszenie od firmy. Poświęć trochę czasu na wysłanie klientom wiadomości przynajmniej raz w tygodniu, nawet jeśli jest to po prostu coś prostego, na przykład powiedzenie im, że cieszysz się, że masz ich na pokładzie.Twoje wiadomości tekstowe, posty w serwisach społecznościowych i e-maile powinny być krótkie i zwięzłe. Jeśli wiadomość jest zbyt długa, ludzie zwykle ją odrzucają. Komunikat powinien być krótki, pilny i zawierać wezwanie do działania. Nie powinna to być reklama ćwierć strony, ale krótka wiadomość mająca na celu ostrzeżenie konsumentów o zniżkach lub promocjach.Wysyłanie wiadomości tekstowych w marketingu mobilnym to świetny pomysł, ale chcesz mieć pewność, że te wiadomości nie mają charakteru komercyjnego. Mobilne strategie marketingowe, które mogą działać dla Ciebie

Wiadomości, które wysyłasz, powinny zdecydowanie przemawiać do wartości i korzyści, ale muszą być bardziej przyjazne, a nie komercyjne.Tworząc kod QR dla drukowanych reklam, użyj skracacza adresów URL, aby kod QR był jak najprostszy.

Proste kody QR są łatwiejsze do skanowania. Jeśli potencjalny klient musi wielokrotnie zeskanować kod QR, może się poddać, co będzie kosztować klienta.Nie wysyłaj SMS-ów do swoich klientów zbyt wcześnie rano lub późno w nocy. O ile klient lubi Twój produkt lub usługę i bez względu na to, jak ekscytująca jest promocja, prawdopodobnie nie będzie zadowolony z wiadomości tekstowej późnym wieczorem lub wczesnym rankiem.Uważaj, aby podczas marketingu mobilnego nie wychodzić na prześladowcę swoich klientów. Nie chcesz, aby wyglądało na to, że pytasz o ich dokładną lokalizację, a jeśli zdarzy ci się wiedzieć, gdzie się znajdują, może nie powinieneś przekazywać tych informacji. Uczucie „obserwuję cię” jest bardzo niepokojące.Spróbuj ograniczyć liczbę ofert wysyłanych za pośrednictwem mobilnej kampanii marketingowej. Siedzenie tam i wymyślanie tak wielu komunikatów ostrzegawczych i linii wezwania do działania może być trochę nużące, a to może być naprawdę denerwujące dla osób, które je otrzymują. Ogranicz swoje wiadomości do minimum, chyba że naprawdę masz coś do powiedzenia.Podsumowując, marketing mobilny zapewnia zbyt wiele pozytywnych funkcji, aby przynajmniej nie spróbować, jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś. Tak czy inaczej, rozważ podane tutaj porady i wykorzystaj je do zmodernizowania lub ukształtowania obecnych procedur marketingowych. Mamy nadzieję, że pomoże to wyjaśnić wszelkie pytania, które możesz mieć.